категорії: репортаж

ШАБАДАБАДА! І Вам того ж!

Львівська рок-група «Мертвий півень» випустила в світ новий альбом - «Шабадабада». Його відкриває однойменна пісня на вірш Олександра Ір-ванця. Все ж таки деіякі речі не сходять на пси й на тлі глобального депресняка!
Минулого четверга відбулось представлення: прес-конференцій, дегустація однойменного коктейлю і концерт - восьмого альбому «Мертвого півня» - відбулись у клубі «Вавилон XX». Цей виступ розпочав серію концертів «Шабадабада». Наступне представлення відбудеться післязавтра у львівському клубі «Пікассо». А 17 вересня «МП» виступатиме в Івано-Франківську. Третього жовтня нові пісні групи прозвучать зі сцени «Віg Boys Club» у Києві. Вочевидь, треба зазначити, що клуб цей розрахований на публіку нетрадиційної сексуальної оргєнтації. Втім, відомо, що музиканти «МП» - люди непристойно консервативні у своїх уподобаннях і гетеросексуальність бережуть, як галицька панна цноту, - не пожертвують нею навіть заради великого мистецтва. Вибір клубу - наголошення на своєму маргінальному становищі в т. зв. «українському шоу-бізнесі». Так само маргінальному, як і дев'ять років тому, коли кілька львівських студентів вирішили утворити концептуальну формацію «Мертвий півень», так само маргінальному, як і коли не вдалося перервати їхній виступ на фестивалі «Вивих».
На восьмому альбомі «півнів» можна знайти тому підтвердження. Пісню Володимира Івасюка на вірш «Над морем» Дмитра Павличка група готувала для цьогорічної акції пам'яті івасюка в Києві. Але відмовилась від виступу, коли дізналась, що «вшанування» відбуватиметься у фонограмному варіанті. Але чи легко пояснити слухачам переважної більшості української (іросійської!) аудіопродукції, що«живийзвук» може бути не рекламною «завлєкалочкою», а нормальним режимом роботи... «Шабадабада» вийшов на ком-пакт-диску та кабеті. Продюсером виступило мистецьке об'єднання «Дзиґа«. Уперше за дев'ять років існування «Мертвий півень» не якість підганяв під бюджет, а навпаки. Альбом записано на «Студії Лева», а одна пісня - на студії «Мелос». Власне компакт-диск виготовили у Польщі. Доречі, напротивагу страхітливим цінам на CD українських виконавців, альбом «Шабадабада» коштуватиме значно дешевше, тоді як рівень витриманий згідно з прагненням групи до якісного звуку, а також принципом «мистецького трикутника - музика, поезія, малярство», якого вже давно дотримується «МП». Наприклад, львівський художник Володимир Кауфман оформлював альбом «Підземне зоо» 1994 року і от тепер - альбом «Шабадабада».
Для фанів Ірини Білик «МП» приготував ремікс пісні «Франсуа»... болгарською мовою. Для «Скрябіна» - пісню «Холодно». (Це - навіть не поезія Юрія Андруховича, як можна було б припустити. Це - його проза, щоправда, з авторськими вкрапленнями Михайла Барбари). А для своїх друзів, хлопців з «Піккардійської терції» - ремікс хіта «Старенький трамвай», у варіанті «МП» - «Старенький харлей». фронтмени групи виконують ного в манері AC/DC. Харлей-мікс уже другий місяць тримається на першому місці хіт-параду альтернативної музики радіо «Львівська хвиля».
Продовжується також шевченкіана «Мертвого півня». До поезії Шевченка група звернулась ще 1996 року. Адже пісня «IL Testamento» з однойменного альбому того року є «Заповітом» Тараса Шевченка італійською мовою. На альбомі «Міський бог Ерос», що вийшов на касеті в липні, шевченкіана продовжується піснею «Думка». На «Шабадабаді» є ще дві пісні Т. Шевченка - «Садок вишневий» І «Реветастогне». У новій збірці почують два ремікси старих хітів з альбому «Ето»: Тарантіно-мІкс пісні «Квазіамор» (прихильність до фільмів Квентіна Тарантіно!), і ретро-мікс пісні «Б'ютіфул Карпати». Перероблені також хіти «Птахорізка», «Літо буде», «Вона».

 

Оксана ГОРЕЛИК